««« اطلاعیه ها و اخبار سایت:
قسمت نهم ( 9 ) سریال قهوه تلخ برای دانلود در سایت قرار داده شد... به زودی دانلود سریال 24 در سایت قرار خواهد گرفت...
خبرها

عطاالله افخمی ظهر امروز در جلسه شورای زکات شهرستان بیجار که در دفتر امام جمعه برگزار شد، اظهار کرد: سال گذشته به همت اعضای شورای زکات و مشارکت مطلوب مردم بخشی از اهداف شورای زکات محقق شد.

وی در ادامه گفت: در سال گذشته یک میلیارد و 830 میلیون تومان زکات در شهرستان بیجار جمع‌آوری شد.

افخمی بیان کرد: از این مبلغ جمع‌آوری شده در سال گذشته 48 درصد یعنی 870 میلیون تومان صرف امور حمایتی یا امور محرومین هزینه شد که توانستیم در این راستا به 2 هزار و 433 نفر در قالب برنامه‌های تحصیلی، احداث و تعمیر مسکن، امور معیشت خانواده‌ها و سایر موارد خدمت ارائه کنیم.

وی با بیان اینکه 52 درصد از کل مجموع زکات شهرستان یعنی 956 میلیون تومان در سال گذشته برای پروژه‌های موجود هزینه شده است گفت: این پروژه‌ها شامل 16 مورد احداث و تعمیر مسجد با مبلغ 600 میلیون تومان، خانه عالم 2 مورد با مبلغ 775 میلیون تومان، غسالخانه یک مورد با مبلغ 2 میلیون تومان و حسینیه و سایر موارد یک مورد با مبلغ 20 میلیون تومان و سایر پروژه‌ها 258 میلیون تومان بوده است.

افخمی اظهار کرد: امید است با تلاش اعضای شورای زکات و همکاری بیش از پیش مردم، در سال جاری تعهد 2 میلیارد تومانی زکات را  برای این شهرستان محقق سازیم.

وی تصریح کرد: هدف اصلی زکات و شورای زکات بهبود معیشت افراد نیازمند جامعه است و به همین منظور  60 درصد زکات در این شهرستان برای محرومین هزینه می‌شود.

دبیر شورای زکات شهرستان بیجار در ادامه بیان کرد: ظرفیت شهرستان بیجار بیشتر از رقم تعیین شده است که با مشارکت همه جانبه مردم این مهم تحقق خواهد یافت.

افخمی بیان کرد: ما باید سازوکاری را تعیین کنیم تا زکات در خود شهرستان جمع‌آوری شود که از این طریق می‌توان کارهای بسیاری مطلوبی را انجام داد.

وی عنوان کرد: سال گذشته 17 نفر از روحانیون به عنوان مبلغ به روستا‌های شهرستان اعزام شدند.

سازماندهی 80 شورای زکات روستایی

این مسوول ادامه داد: 160 نفر به عنوان عامل افتخاری جمع‌آوری زکات در روستاها و 80 نفر در شهرهای تابعه با دبیرخانه شورای زکات شهرستان حال همکاری هستند.

مدیر کمیته امداد بیجار در ادامه از سازماندهی 80 شورای زکات روستایی از سال 96 خبر داد.

افخمی افزود: امسال به صورت متمرکز در شورای زکات، زکات فطریه شهرستان را جمع‌آوری کرده و با همکاری سازمان بهزیستی و موسسات خیریه امور را سازماندهی خواهیم کرد.

وی گفت: از ویژگی‌های زکات فطره که بسیار به آن تأکید می شود هزینه کرد زکات فطره است و ما ملزم هستیم همان روز عید فطر تا 48 ساعت زکات جمع‌آوری شده را هزینه و به حساب افراد نیازمند واریز شود.


منبع خبر:خبرگزاری فارس نیوز

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.

ارسال نظر

نام :*
پست الکترونیک :
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود