bijar
      اطلاعیه ها و اخبار سایت:
قسمت دوازدهم ( 12 ) سریال قهوه تلخ برای دانلود در سایت قرار داده شد... به زودی دانلود سریال 24 در سایت قرار خواهد گرفت...

منطقه کردستان پیمان قمری امروز (یکشنبه ، ۱ تیر)  در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان بیجار با اشاره به اینکه در سال زراعی گذشته ۲۶۳ هزار تُن گندم در شهرستان بیجار تولید شد، اظهار کرد: از این میزان ۲۴۰ هزار تُن گندم خریداری شده و مابقی توسط کشاورزان برای بذر نگهداری شده است.
وی افزود: متاسفانه با توجه به تاخیر در اعلام قیمت بذر در شهرستان بیجار آنچنان از بذر اصلاح شده استقبال نمی شود و سالانه فقط حدود یک هزار تُن بذر اصلاح شده بین کشاورزان توزیع می شود.
رئیس جهادکشاورزی شهرستان بیجار از پیش بینی کاهش تولید گندم در بیجار نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: با توجه به بارش برف و کاهش دما در فروردین ماه و همچنین کاهش بارش باران نسبت به اردیبهشت و خرداد ماه سال گذشته کاهش ۲۰ هزار تنی تولید گندم در بیجار نسبت به سال گذشته پیش بینی می شود.
قمری تصریح کرد: هر ساله ۵۰۰ الی ۶۰۰ دستگاه کمباین، کار برداشت گندم در سطح شهرستان بیجار را انجام می دهند که از این تعداد ۳۹۰ کمباین بومی شهرستان بیجار است و مابقی از استان های دیگر برای کار برداشت وارد شهرستان بیجار می شود.
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بیجار با بیان اینکه شهرستان بیجار نیازمند مراکز خرید استاندارد گندم است، عنوان کرد: در شهرستان بیجار برای خرید گندم، سیلو ۵۰ هزار تنی آل کبود، انبار ۴۰ هزار تنی تخت، انبار ۳۰ هزار تنی کارخانه آرد تک ستاره و ۱۶ انبار مرکز خرید تعاونی روستایی آماده خرید گندم از کشاورزان هستند که جوابگوی گندم تولید شده در شهرستان نیستند. 
وی با اعلام اینکه در سال گذشته ۵۷۰۰ تن نخود در بیجار تولید شده است، اعلام کرد: 
در سال گذشته  ۱۲ هزار تُن  انگور، ۶۰ تُن گردو، ۱۷ هزار تُن سایر محصولات زراعی(علوفه، عدس و...)، ۴۵۰۰ تن سایر محصولات باغی، ۳۳۰۰ تُن گوشت قرمز، ۷۶۰۰ تن گوشت سفید، ۲ هزار تن تخم مرغ، ۱۰ هزار تن شیر، ۱۰۹ تن عسل و ۴۵۹ تن شیلات در شهرستان بیجار تولید شده است.
قمری با عنوان اینکه ۱۲ هزار و ۵۰۰ راس دام سنگین در شهرستان بیجار وجود دارد، ادامه داد: این رقم در دام سبک ۳۷۷ هزار راس است.
وی تصریح کرد: ۶۸ واحد طیور گوشتی به ظرفیت یک میلیون و ۲۸۷ هزار قطعه، ۲ واحد تخم گذار به ظرفیت ۱۳۰ هزار قطعه، ۵۱ واحد صنعتی دام سنگین به ظرفیت ۲۵۲۰ راس، ۳ واحد صنعتی دام سبک به ظرفیت ۸۲۰ راس، ۹۱ واحد بومی زنبور عسل و ۱۱ هزار و ۱۵۸ واحد زنبور عسل مدرن، ۱۰۳ واحد دامی نیمه صنعتی سنگین به ظرفیت ۱۵۵۰ راس و ۲۴۹ واحد دامی نیمه صنعتی سبک به ظرفیت ۱۶ هزار ۸۰۰ راس در شهرستان بیجار وجود دارد.
قمری با بیان اینکه در بخش تخصیص آب هم اکنون لوله گذاری برای یک هزار هکتار جهت تبدیل اراضی دیمی به آبی از منابع آب سد تلوار در حال انجام است گفت: همچنین از منابع سد سیازاخ وعده تبدیل شش هزار هکتار اراضی دیم به آبی داده شده است.
وی با تأکید بر اینکه از سال ۱۳۹۵ تاکنون اراضی ۱۱ پلاک(روستا) رفع تداخل شده است، خاطرنشان کرد: برای سال ۹۸ پیش بینی می‌شود ۵۰ تا ۶۰ هزار هکتار اراضی در ۱۰ پلاک شهرستان بیجار رفع تداخل شود.
رئیس جهاد کشاورزی بیجار در پایان یادآور شد: برای مبارزه با آفت سن تاکنون ۱۰ هزار و ۷۰۰ هکتار سمپاشی شده است که پیش بینی می شود ۲۰ تا ۳۰ هزار هکتار دیگر نیز سمپاشی شود.

منبع خبر:خبرگزاری ایسنا

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.

ارسال نظر

نام :*
پست الکترونیک :
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود